Sıkça Sorulan Sorular

Farklı formatlarda dizgi hizmeti için ücret talep ediyor musunuz?

Evet. Hemen hemen çeviri yapmak kadar uzun zaman alan bu işlem, operatör tarafından çalışılan her sayfa metin için belirli bir ücret talep edilmektedir. Bu ücret, kullanılan programa ve tahmini harcanacak zamana göre belirlenir.

Ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?

Ödemelerimizi, müşterimiz ile anlaşmamıza göre iş tesliminde ya da belirli periyotlarla alıyoruz. Banka hesaplarımıza havale, EFT ya da nakit olarak ödeme yapmak mümkün.

Terminoloji çalışması sırasında bizden istedikleriniz neler?

Bizim terminoloji çalışmamız sırasında, istendiği taktirde şirketinizdeki konuya hakim uzman bir şahıs ile tercümanımız ikili görüşmelere girerek kullanılacak kelimeleri seçiyorlar. En son hazırlanan taslak onayınıza sunuluyor ve çeviriye öyle başlanıyor.

Eskiden yaptırmış olduğum çevirilerimi tekrar alabilir miyim?

Baraka’da geçmişte yaptırmış olduğunuz çevirileri, istediğiniz zaman; konusunu, tarihini veya benzersiz proje kodunu bildirerek kolayca tekrar alabilirsiniz.

Ya yapmış olduğunuz çeviriden memnun kalmazsam?

Biz çevirilerimizin hatasız olduğuna kesin kanaat getirerek müşterilerimize teslim ediyoruz. Eğer çeviride hata olduğunu düşünüyorsanız, bu durumu lütfen bize bildiriniz. Müşterimiz yapılan çeviriden memnun kalıncaya kadar çeviri tekrar kontrol edilecektir. Fakat burada bizim çeviri yaptığımızı ve bir metne ekstra yorum katamayacağımızı da belirtmek isteriz. Ayrıca müşterimizin talimatı doğrultusunda çeviri hangi ülkenin dilinde ise o ülkede kontrol ettirilebilmektedir.

Metnimde çok fazla tekrar kelime ve cümle var onları hesaptan düşecek misiniz?

Bu tarz metinlerde çevirisi yapılacak dokümanların ön incelemesi yapıldıktan sonra tekrarlanan bölümler dikkate alınıp ona göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Noter tasdik işlemleri nasıl yapılıyor ?

Noter tasdiki gerektiren evrakınız, çevirisi ve kontrolü yapıldıktan sonra noter tasdikine hazır halde düzenlenerek çeviriyi yapan yeminli çevirmen tarafından kaşelenip imzalanır. Tasdik tarafımızdan yapılıyorsa evrakları teslim ederken tahsilatı yapılmak üzere notere ödemesi yapılır ve müşteri adına makbuzu alınır.

Sürekli çalışmamız durumunda fiyatlarınızda bir indirim söz konusu mu?

Sürekli çalıştığımız müşterilerimizle, iş hacmine göre değişen oranlarda fiyat indirimi yapılmaktadır. Bu indirim her yeni proje için müşterimize verdiğimiz fiyat teklifine ya da sayfa başına verilen fiyat için uygulanır.

Bazen acilen bir satır cümlenin çevirisine ihtiyacımız oluyor bu da bir sayfa olarak mı hesaplanıyor?

Hayır. Baraka’da kurumsal müşterimiz ile anlaşmış olduğumuz hesap dönemine göre örneğin 15 gün sonunda hesap dökümü çıkarılırken, günlük olarak yapılan çevirilerin, karakter sayıları toplanıp 1000 rakamına bölünerek toplam çeviri sayfası hesaplanır.

Çalışma saatleriniz nedir?

İnternet üzerinden 24 saat, elden ve kurye ile 09:00-18:00 saatleri arası.

Yapılacak çevirinin ücreti neye göre belirlenir?

Çevirisi istenen dile, uzmanlık alanına, teslim şekline göre belirlenir. Çevirinin ücreti belirlendikten sonra koordinatörümüz tarafından size bildirilecektir.

Çevirisi yapılacak evrakları size nasıl yollayabilirim?

Çevirileri bize E-mail, faks, posta, kurye ile veya şirketimize elden ulaştırabilirsiniz.